Ekskursija - 01.10.2012

Ekskursija uz Saldus gotiņām, uz Saldus maiznieku, Dobeles svecēm un Tērvetes Sprīdīšiem.Ekskursijā braucam 18 skolēni un 5.c klase,mūsu skolotāja V.Ozoliņa, 5.c klases audzinātāja S. Novicka un angļu val. skolotāja L.Alsberga.Priecīgi izbraucam no skolas 8:00.Pirmais objekts Saldus gotiņas.Interesanti, ka gotiņas gatavo ar rokām.Gotiņas ir apmēram 18 šķirnes, jau ilgāku laiku uzņēmums ražo arī želeja konfektes, izmantojot dabīgās sulas.Gotiņas gatavo no īsta piena atškirībā no citiem šādu konfekšu uzņēmumiem. Latvijā.Konfektes tirgo Vācijā, Īrijā, Dānijā, Krievijā, galvenokārt tur, kur dzīvo mūsu izbraukušie ļaudis, protams arī Latvijā.Pēc ekskursijas mums ir iespēja visus labumus nogaršot un iegādāties blakus veikaiiņā un aizvest mājās.

Nākošā vieta ir Saldus maiznieks.Šeit mūs ieģērbj spectērpos un aicina ievērot klusumu.Iepazīstamies ar maizes cepšanas procesu, ar maizes veidiem un silto maizīti ēdam kā kūku.Tā ir tik garšīga!

Tad mūsu ceļš ved uz Dobeles svecēm. Tas ir dāņu uzņēmums.Tikai 1% sveču paliek Latvijas tirgū.Pārējais viss aizplūst uz ļoti daudzām pasaules valstīm.Pārsteidzoši ir plašais sveču klāsts, ko šeit izgatavo.Uzzinām par sveču ražošanu.Mums ir iespēja iegādāties sveces veikaliņā par stipri zemākām cenām.

Nākošai objekts ir interesantākais un atraktīvākais rakstnieces A. Brigaderes Sprīdīši un Tērvetes dabas parks. Sprīdīšos mūs sagaida muzeja saimniece.Esam atbraukuši Anneles dzimšanas dienā. Izrādās, ka samērā daudz jau zinām par A. Brigaderes darbiem.Izstaigājam A. Brigaderes vasaras māju un uzzinām, kā rakstniece šeit vasarās dzīvojusi un rakstījusi bērniem.Pēc muzeja ir interesantākā ekskursijas daļa divu stundu garumā pa Tērvetes dabas parku kopā ar A. Brigaderes varoņiem. Pastaiga ir ļoti interesanta, jo ir iespēja izdzīvot skaisti izveidotajos tēlu sižetos pasaku motīvus.Bērniem ļoti patīk un no gides uzzinām par visu vairāk.Stundas paskrien nemanot un atpakaļceļā braucam ar vilcieniņu un dziedam.

Ekskursija bija brīnišķīga un gaidām jau nākamo.

Comments:0

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *