10/29/2014 ieraksts - 29.10.2014

liepājniekos.lv

Skolēni atbalsta Zirgu salas attīstību un rada savas idejas(6)

Atslēgvārdiarhitektūras dienas|zirgu sala

Foto: Egons Zīverts

Jau tradicionāli oktobris ir mēnesis, kad Liepājā notiek Arhitektūras dienas un šis ir jau desmitais gads, kad tradīcija tiek turpināta. Tieši šonedēļ norisinās plašāki Arhitektūras dienām veltīti pasākumi – gan dažādu speciālistu lasījumi par interesantām tēmām, gan izstāžu atklāšanas.

Arī Liepājas bērni un jaunieši jau paguvuši dot savu artavu Arhitektūras dienām, radot vīzijas par Liepājas attīstību. Oktobrī Liepājas Universitātē bija skatāma pirmsskolas izglītības iestāžu audzēkņu darbu izstāde “Mazo arhitektu pirmie darbi Liepājai”.

Savukārt Liepājas Raiņa 6. vidusskolas 10.a klases skolēniiesnieguši savu redzējumu par Liepājas vizuālo tēlu un attīstību. Liepājas Izglītības pārvalde organizēja projektu konkursu 10. līdz 12. klašu skolēniem “Manas idejas Zirgu salas attīstībai”.

Liepājā ir Zirgu sala, kurai nepieciešamas pārvērtības, tāpēc vidusskolēni tika aicināti radīt un izteikt savas idejas šīs salas pārvērtībām un attīstībai, projekta mērķi skaidro Izglītības pārvaldē. Projektu konkursa organizatori arī gandarīt, ka pateicoties šim projektam, daļa skolēnu vispār uzzinājuši, ka tāda Zirgu sala Liepājā pastāv. Skolēni minējuši arī dažādas interesantas un netradicionālas idejas, piemēram, ieceri par Robinsonu piedzīvojumu taku.

Līdzīgi, kā iepriekš notikušajā sabiedrības aptaujā, arīLiepājas 6. vidusskolas skolēni uzskata, ka Zirgu sala jāpārvērš par aktīvās atpūtas vietu tajā ierīkojot apgaismotas takas, veloceliņus, kā arī ērtas piknika vietas ar ugunskura vietām, bezmaksas tualetes un brīvi pieejamu ūdeni. Tāpat Liepājas jaunieši saskata Zirgu salu kā labu vietu ornitoloģijai.

Kā ieguvumu Zirgu salas sakārtošanai vidusskolēni min jaunas ģimeņu atpūtas vietas, kā arī makšķerēšanas un putnu barošanas vietas. Tā būtu vēl viena vieta Liepājā, kura ir sakopta un ģimenēm piemērota. Šīs teritorijas sakopšana radītu arī jaunas darba vietas. Liepājas 6. vidusskolas jauniešiarī iecerējuši, ka pēc Zirgu salas sakārtošanas tajā varētu notikt arī mācību stundas brīvā dabā.

Comments:0

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *