12/20/2012 ieraksts - 20.12.2012

16. decembrī mēs braucām uz Rīgu, jo uzvarējām fonda Viegli rīkotajā konkursā! bijām gan koncertā, gan akvaparkā!!!

Pasaka par Imantu Ziedoni Liepājas Raiņa 6. vidusskolas 5.a klase

http://www.liepa6vsk.edu.lv/ziedonis/

Starp brūnajiem un baltajiem lāčiem zaļajā mežā dzīvoja kāds blēņdaris. Viņu jau sen bija nogurdinājušas lielās lietas un norises, tāpēc bija sācis meklēt lielās norises mazajās.

Viņš bija piedzīvojis tos laikus, kad nepārtraukti bija jāskrien kā skrejpasakas pasaulē. Bet tagad šis iemītnieks bija sapratis, ka tikai pulksteņa pienākums ir skriet, pārējā pasaule skrien savu iespēju robežās.

Mazais meža dīvainis neviltoti un bērnišķīgi prata priecāties par krāsām, smaržām un priekšmetiem, kuri draudzīgi rindojās ap viņa māju. Viņš pat teica, ka mēs visi esam pudeles, burkas un afišu stabi tad, ja ļaujam sev kaut ko līmēt virsū un palikt par to, kas tu nemaz neesi. Bet galīgi bez uzlīmēm pie mājas bija patiesie laukakmeņi, rabarberu krūmi, rožu stādi, gladiolas un vēl vesels lērums puķu. Viņam patika vasara, jo vasara ir ziedu zaļumballe.

Māju apsargāja Suns Funs. Viņš kopā ar vēju uzturēja jautrību un neļāva nevienam ierūsēt. Blēņdarim ap māju kāds pazīstams zirneklis bija sapinis smalku žogu, lai neviena nagla, sarūsējis spainis un arī lidmašīna neiemaldītos viņa skaistajā dārzā.

Visu lāču draugam nepatika strīdēties, jo neviens taču neprot strīdēties ar sevi. Visi strīdas ar citiem. Mājas puteklis ar bēniņu putekli, govs mēle ar zvana mēli, naga melnums ar nagu vīlīti, vanags ar vēju.

Meža dīvainītis zināja vēl vienu pavisam smalku gudrību – pļāpas ir nekaunīgi plēsoņas. Viņi var aprīt ikvienu, arī tevi. Tāpēc arī žogs ir vajadzīgs, lai pļāpas neielien pa kādu spraudziņu un nenograuž kādam ausi!

Visu lāču draugs bija loti gudrs. Ogu Lācis, Mušu Lācis un Medus Lācis labprāt nāca pie viņa mācīties dzīvesgudrības. Dažas no tām jau pieminējām:

Esi nesteidzīgāks, lai nepaskrietu garām kādai svarīgai norisei!

Priecājies par krāsu, smaržu un lietu pasauli sev apkārt!

Nelaid sev tuvumā dažādas nevajadzīgas drazas!

Nestrīdies par muļķībām un neaprunā!

Saskati mazajās lietās pasaules burvību!

Un tagad atklāšu patiesību – kas ir šis lāču draugs, blēņdaris un lielais gudrinieks? Viņš ir tas cilvēks, kurš atdzīvinājis savās pasakās lāčus, putekļus, pogas un krāsas, lai mums, lasītājiem, parādītu, ka katrai lietai ir sava vieta un nozīme. Tikai jāatrod tai īstais pielietojums.

Tāpēc: “Vienas durvis karotei un dziesmai. Paņem karoti pie rokas un paved malā, palaid dziesmu pirmo.” Palaid savā sirsniņa Imanta Ziedoņa dzīvesgudrības!

Sagatavoja Daiga Muižule, realizēja Laura Katkeviča, Roberts Rožkalns, 2012.g

Comments:0

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *