3/26/2015 ieraksts - 26.03.2015

Matemātikas konkurss Ķengurs

Mūsu klasi starptautiskajā matemātikas konkursā pārstāvēja Valters un Rainers.“Ķengurs” – tas ir masveida starptautiskais matemātikas konkurss-spēle ar devīzi “Matemātika visiem”. Konkursa “Ķengurs” dalībnieku skaits šogad ir izaudzis līdz pat 16135 skolēniem no 204 Latvijas skolām!

80. gadu sākumā Pīters Hollorans (Piter Holloran), matemātikas profesors un pasniedzējs no Austrālijas, izdomāja divus ļoti svarīgus jauninājumus, kuri ļoti nozīmīgi izmainīja tradicionālas skolas olimpiādes. Viņš sadalījis visus olimpiādes uzdevumus trīs sarežģītības kategorijās, pietam parastus uzdevumus jāmāk risināt ikvienam skolēnam. Konkursa galvenais mērķis ir padarīt matemātiku par pievilcīgāku, interesantāku un, galu galā, pieejamāku maksimālam studējošo skaitam.

Parastie, bet interesantie jautājumi nodrošināja plašo interesi pret konkursu, bet datorpārbaude ļauj operatīvi apstrādāt lielo darbu skaitu. Jauna sacensību forma izrādījās tik laba un ērta, ka 80. gadu beigās tajos piedalījās jau ap 500 tūkstošiem Austrālijas skolēniem.

1991. gadā franču matemātiķu grupa nolēma rīkot šo spēli Francijā, nosaucot to “Ķengurs” par godu saviem Austrālijas draugiem. Lai uzsvērtu uzdevumu interesantumu, to sāka saukt par konkursu-spēli. Tā arī sākas konkursa izplatīšana pa valstīm un kontinentiem.

Comments:0

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *