Apmeklējām teātra izrādi “Maija un Paija” - 10.03.2016

Kopā ar klasesbiedriem apmeklējām Valmieras teātra viesizrādes Liepājā. Bijām uz izrādi “Maija un Paija”, kas tapusi pēc Annas Brigaderes lugas. No šī labi zināmā stāsta ir ļoti daudz ko mācīties par attiecībām starp cilvēkiem, attieksmi pret dabu un pasauli kopumā.

Šī pasaku luga divos cēlienos stāsta par divām māsām. Reiz dzīvoja kāds tēvs un viņam bija meita, čakla un kārtīga. Kad viņš apprecējās otrreiz, viņš nezināja, ka jaunā sieva ir ragana. Arī viņai bija meita, kas gan nemaz nedomāja mācīties strādāt. Tikmēr kaut kur debesīs Pērkons bija saspēris gabalu gabalos Zeltozolu. Saules meitas visus tā gabalus atrada, bet galotni nē. Tā kā Pasaules koks bez galotnes nespīd, Laima – Saule devās meklēt uz zemi cilvēku, kas spētu to atrast. Jo tikai cilvēks ar labu sirdi spēj nokāpt pazemē, pa pupu uzkāpt debesīs – atrast galotnīti, un izvest no pazemes tos, kas nokļuvuši velna kalpībā.

Režisors Reinis Suhanovs šo daudziem zināmo Annas Brigaderes stāstu par divām māsām iestudējis, Latvijas ainavās cauri visām sezonām atklājot mistiski skaisto dabas ritējuma ciklu un stāstu par cilvēku nebeidzamajiem meklējumiem pēc savas vietas šajā pasaulē. Izrādes kostīmu māksliniece ir Anna Heinrihsone, bet videomāksliniece – Katrīna Neiburga.

Maija un Paija_0077 Maija un Paija_0905

Comments:0

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *