Dzejoļi skolas pagalmā

Pirmā Dzejas diena tika rīkota 1965.gada 11.septembrī. Nākamā gada 24.martā Latvijas Rakstnieku savienība nolēma dzejas dienas rīkot katru gadu. Dzejas dienas notiek ne tikai Rīgā, bet visā Latvijā. Parasti pasākumi ilgst 10 dienas. Kopš 1996.gada par gada labāko dzejas grāmatu tiek pasniegta Dzejas dienu balvas.

2017.gada rudenī, mums bija mājasdarbs, uztaisīt grāmatiņu ar pieciem dzejoļiem no atšķirīgiem autoriem. Sadalījāmies pāros un izvēlējāmies dzejoli, ko rakstīt. Kad izgājām laukā paņēmām krītiņus un sākām rakstīt. Dažādi izdekorējām un ierāmējām dzejoļus. Dzejoļi bija krāsaini un labi redzami.

Laukā bija ļoti saulains laiks un silts priekš rudens. Dzejoļi stāvēja līdz nākošajam lietum. Es domāju, ka daudzi redzēja mūsu dzejoļus, jo viņi bija krāsaini un nebija tur, kur citiem notiek stundas. Visi padarīja labu darbu.

Šādu pasākumu vērtējām labi. Tie ir attīstoši un svarīgi. Dzejas dienas vajadzētu ieviest ārpus Latvijas. Dzejas dienām vajadzētu būt populārām, jo tās dara labu un ir patiešām svarīgas. Dzejoļi arī attīsta prātu. Bērniem, tie māca attīstīt valodu un izrunu. Dzejoļi atspoguļo rakstnieka emocijas un domas.

Megija Mieme

Comments:0

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *