Iepazīstam senās amatnieku profesijas profesijas - 15.10.2015

Šodien Karjeras nedēļas ietvaros nolēmām iepazīties ar senākajām profesijām. Viesojāmies Liepājas Amatnieku mājā. Mums bija iespēja redzēt kā stellēs top tautas tērpi, kā lej sveces, kā rotkaļi darina rotas, ieraudzījām arī garākās dzintara krelles. Tomēr visinteresantākais, protams, ir pašiem izmēģināt roku kādā amatā. Laipnas meistarītes (no kurām viena bija mūsu skolas mājturības skolotāja Ilze Eniņa) mums ierādīja pamatprasmes ādas rotu darināšanā un keramikā. Tapa ļoti skaisti darbiņi un dažs labs no mums atklāja sevī līdz šim nezināmu radošuma dzirksti.

 

garākās dzintara krelles
garākās dzintara krelles

Galvenais secinājums – seno laiku amatnieki bijuši ļoti prasmīgi, ja ar tik vienkāršiem darbarīkiem pratuši veidot tik skaistas lietas.

jaunie keramiķi
jaunie keramiķi

Fotoattēls0762

ādas apstrādes meistari
ādas apstrādes meistari

 

Comments:0

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *