Meistarklase “Jauni puiši nezināja, ko vajag apiņam” - 27.04.2016

Visa klase piedalījāmies folkloras meistarklasē “Jauni puiši nezināja, ko vajag apiņam”, kurā Otaņķu etnogrāfiskais ansamblis stāstīja par dažādiem pavasara darbiem – drēbju vēdināšanu, linu palagu un galdautu balināšana pavasara saulītē uz sniega, kļavu un bērzu sulu urbšanu.  Mēs uzzinājām, kas ir dziļais stallis, kā tika rīkotas mēslu talkas, kā tika sagatavota zeme labības sēšanai un kartupeļu stādīšanai. Lai labāk veiktos, bieži aicināja talciniekus. Pēc talkas saimniece talciniekus cienāja. Pavasarī lopus sāka dzīt ganībās, zirgus – pieguļā. Tas bija ļoti interesanti, jo daudziem savas lauku mājas nav.

IMG_0925 IMG_0918 IMG_0917 IMG_0916 IMG_0914

Comments:0

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *