Meistarklase “Kapu zīmes Lejaskurzemē” - 20.01.2016

20. janvārī mūsu klase piedalījās meistarklasē “Kapu zīmes Lejaskurzemē”, kuru vadīja Kurzemes Humanitārā institūta zinātniskā asistente Karīna Krieviņa. Meistarklases otrajā daļā piedalījās folktronikas grupas “Zari” solistes Ieva Dreimane un Liene Križevica. Mēs uzzinājām, ka kapu pieminekļos latviešu zīmju ir ļoti maz – dažviet ir sastopams Auseklītis, Zvaigznes, Saules vai Dieva zīmes. Reizēm kā latviskuma simbols izmantota tautumeita, tautiskā sakta vai josta. Tāpat pieminekļos reti izmantotas tautasdziesmu rindas. Visbiežāk kapu zīmēs izmantotie simboli ir egles zars, aizlauztas rozes, nobriedušas vārpas, sēru vītoli un bērzi. Piedalīties meistarklasē bija interesanti.

Comments:0

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *