Meistarklase par rudens darbiem

9. novembrī – dienu pirms Mārtiņiem, kas iezīmē rudens beigas un ziemas sākumu, Liepājas Raiņa 6. vidusskolā notika folkloras meistarklase “Pilna sauja rudzu miltu”, kurā piedalījās 8.a klase. Praktiskajā daļā Rucavas Tradīciju kluba vadītāja Sandra Aigare ierādīja kāpostu skābēšanas amatu prasmi – kāpostu griešanu, ēvelēšanu un stampāšanu. Kā izrādījās, neviens no meistarklases dalībniekiem līdz šim nebija redzējis kāpostu skābēšanas procesu. Nu bija iespēja jauniešiem to iemācīties, kā arī apjaust, cik daudz darba ir jāiegulda, lai no apaļas kāpostgalvas varētu nonākt līdz gatavam produktam, kas nopērkams tirgū un veikalā. Tāpat meistarklases dalībniekiem tika pačukstēts kāds noslēpums, ko īpaši skābēšanas procesā ievēroja Rucavas sievas.

img_2767 img_2769 img_2781 img_2789 img_2791

Comments:0

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *