Panākumi matemātikas olimpiādē - 15.02.2018

Šis pasākums notika 2018. gada 16. Februārī Liepājas valsts 1. Ģimnāzijā. No mūsu klases piedalījās Megija un es (Una).

Viss sākās ar to, ka matemātikas skolotāja izvēlējās mūs skolas matemātikas olimpiādei. Tur bija tikai trīs uzdevumi. Visvieglākais uzdevums man šķita dirihlē principa uzdevums, bet visgrūtākais man likās uzdevums, kurā bija jāsadala figūra divās vienādās daļās. Tā kā mēs bijām ļoti labi izpildījušas uzdevumus mēs tikām uz pilsētas matemātikas olimpiādi.

Tad sekoja pati olimpiāde, kura kā jau iepriekš minēju notika Liepājas valsts 1. ģimnāzijā 2018. gada 16. februārī. Mums bija dotas 5 stundas 5 uzdevumiem. Sanāk, ka mums bija gan vairāk laiks, gan vairāk uzdevumu. Man katrā uzdevumā likās kaut kas viegls un kaut kas sarežģīts tāpēc, īsti nevaru salīdzināt, kurš bija vieglāks, kurš grūtāks.

Šī bija vēl viena laba un jauna pieredze, kurā es iemācījos rēķināt jaunus uzdevumu veidus. Man ļoti patīk piedalīties, tāpēc, paldies skolotājai Daigai Braunai, kura izvēlējās mūs skolas kārtai, kas izrādījās veiksmīgs lēmums. Paldies arī par to, ka viņa palīdzēja sagatavoties olimpiādei.

Una Gailīte

Comments:0

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *