Tikšanās ar Arturu Ābolu - 25.01.2016

Šodien mūsu skolā viesojās Artūrs Ābols un tikās arī ar mūsu klasi. Artūrs Ābols ir biologs ar doktora zinātnisko grādu un bijušais Liepājas Raiņa 6.vidusskolas absolvents.

  1. gada 30.jūnijā Latvijas Biomedicīnas pētījumu un studiju centrā Artūrs aizstāvēja savu promocijas darbu “Vairogdziedzera audzēju veidošanās molekulāro mehānismu izpēte un biomarķieru identificēšana”, tādējādi saņemot doktora grādu.

Bet, kā jau noprotams, ceļš Artūram nesākās viegli. Jau skolnieka gados Artūrs bija no tiem, kuriem skolā negāja viegli. Daudz laika aizņēma citas nodarbes un, iespējams, tādēļ neiekļuva eksaktajā grupā, ķīmija Artūram nebija saprotama. Bet ar lielu neatlaidību un vēl smagāku darbu Artūram izdevās apgūt visus nepieciešamos priekšmetus.

Studējot, Artūram neklājās vieglāk, jo, kā visiem studentiem, problēmas sagādāja finanses. Atvieglojumu nesniedza arī laboratorijā pavadītais laiks, jo atalgojums bijis niecīgs. Taču studentu dzīve jaunietim bijusi pilna ar piedzīvojumiem. Artūrs uzsvēra, ka tālākajās gaitās ļoti svarīgu lomu spēlē jau studiju laikā iepazītie cilvēki un kontaktpersonas. Svarīgi ir piedalīties dažādās studentu apvienībās, korporācijās, arodbiedrībās.

Lai gan Artūrs daudz laika aizvada laboratorijās, viņam ir arī visdažādākie hobiji, sākot ar niršanu, beidzot ar kalnā kāpšanu. Visu var paspēt, jo viņam pienākas 8 nedēļas ilgs atvaļinājums, kura laikā paspēj izbaudīt dažādas nodarbes.

Runājot par Latvijas nākotni zinātnes jomā, Artūrs uzskata, ka Latvijai nepietiek finansējums, lai nodrošinātu tehnoloģijas, ar kuru palīdzību zinātnieki spētu veikt nozīmīgākus pētījumus un tos veikt daudz ātrāk.

Noslēgumā Artūrs Ābols ieteica dzīvot veselīgi.

Comments:0

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *