Vēstures ekskursija - 22.02.2017

Šodien mēs braucām ekskursijā kopā ar visām devītajām klasēm un mūsu maršruts bija Oskara Kalpaka muzejs, Ziemassvētku kauju vieta un Jelgavas pils.

No sākuma braucām uz Oskara Kalpaka muzeju, kur uzzinājām ļoti daudz informācijas par  Oskara Kalpaka jaunību, Pirmā pasaules kara laiku un to kā viņš nomira 1919. gada 6. martā. apskatījām piemiņas pieminekļus un bildes no 1919. gada.

Vēlāk braucām uz Ziemassvētku kauju vietu, kur arī paši varējām iesaistīties aktivitātēs un nedaudz vairāk saprast, kā jutās karavīri, kad viņiem bija jāiet cīņā. Apskatījām arī dažādas ložmetēju lodes un arī maketu, kurā bija redzams kara laika izvietojums.

Pirms pēdējās apskates vietas, mēs devāmies pa Jelgavu un apskatījām dažādus veikalus, kafejnīcas un citas ēstuves vietas, lai varētu izturēt līdz vakaram un būtu kārtīgi paēduši.

Pēdējais apskates objekts bija Jelgavas pils, kur mēs apskatījām kapenes, kurās gulēja hercogi un hercogienes. Bija ļoti interesanti un varējām arī apskatīt dažādus apģērbus, ko valkāja hercogi un hercogienes. Uzzinājām arī par pašu pili un kā tā izskatījās pirms tam un kā mainījās vēlāk. Interesanti bija arī apskatīt gleznas, kas atradās izstādē otrajā stāvā.

Kopumā bijām ļoti priecīgi par tik jauku un jautru ekskursiju un arī sniegu, ko Liepājā ilgi nebijām redzējuši. Tagad noteikti ir vieglāk saprast vēsturi un labāk izprast visu, kas un kā notika.

Comments:0

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *